Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan dhe përfaqësuesit e 5 vendeve anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit kanë diskutuar mbi çështjen bërthamore të Iranit.
Takimi në selinë e organizatës botërore u mbajt fill pasi zyrtarët e Iranit dhe të Bashkimit Evropian thanë se nuk arritën t'i zgjidhin mosmarrëveshjet për aktivitetet e Iranit për pasurimin e uraniumit. Bisedimet u zhvilluan para mbledhjes së Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore.
XS
SM
MD
LG