Ndërlidhjet

GUANTANAMO


Pas 4 vjet fshehtësie, Shtetet e Bashkuara i bënë publike emrat dhe shtetësinë e qindra të burgosurve nga baza Guantanamo në Kubë, që dyshohen për terrorizëm.
Të dhënat u bënë publike me kërkesë të gjykatës federale të Nju Jorkut.
Shumica e të burgosurve në Guantanamo janë kapur në Afganistan në vitin 2001.
XS
SM
MD
LG