Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 7 njerëz e humbën jetën dhe 20 u plagosën nga shpërthimi afër një stacioni minibusësh në jugperëndim të Bagdadit. Sulmi në zonën Diyala ndodhi në ditën e parë të heqjes së urdhërit për ndalim-qarkullimin e automjeteve.
Urdhëri ende vazhdon të mbetet në fuqi gjatë natës.
XS
SM
MD
LG