Ndërlidhjet

TEHERAN


Kryenegociatori bërthamor i Iranit Ali Larijani tha se Teherani nuk do ta ndërpresë procesin e pasurimit të uranumit.
Larijani deklaroi pas largimit nga Vjena se treshja e Bashkimit Evropian, Britania, Franca dhe Gjermania, kanë kërkuar pezullimin e procesit të uraniumit.
XS
SM
MD
LG