Ndërlidhjet

MIRAN SHAH – PAKISTAN


Së paku 22 militantë talibanë janë vrarë gjatë përleshjeve mes forcave pakistaneze të sigurisë dhe militantëve në zonën kufitare mes Afganistanit e Pakistanit. Forcat pakistaneze prej disa vitesh përballen me militantët e Al Kaidës deh talibanëve, të cilët pas rënies së talibanëve në Afganistanin fqinj, u vendosën në zonat fisnore të Pakistanit, hyrja tek të cilat është shumë e vështirë për shtetin.
XS
SM
MD
LG