Ndërlidhjet

KANDAHAR


Katër të vrarë, përfshirë një oficer të kundërzbulimit është bilanci i shpërthimit të një bombe në jug të Afganistanit. Raportohet se bomba ka shpërthyer nën automjetin e zyrtarit në provincën Helmand.
Gjatë ditës në një incident të ndarë ka humbur jetën dhe një ushtar francez.
XS
SM
MD
LG