Ndërlidhjet

TEHERAN


Kryenegociatori bërthamor i Iranit, Ali Larijani tha se Teherani nuk do ta ndërpresë procesin e pasurimit të uraniumit.
Larijani deklaroi pas largimit nga Vjena se treshja e Bashkimit Evropian, Britania, Franca dhe Gjermania, kanë kërkuar pezullimin e procesit të uraniumit.
E përditshmja amerikane, "Uashington Post" raporton se Shtetet e Bashkuara do kërkojnë në Këshillin e Sigurimit që t'i jepet Iranit një ultimatum prej 30 ditësh për të hequr dorë nga programet bërthamore.
XS
SM
MD
LG