Ndërlidhjet

TEHERAN


Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme iraniane, Hamid Reza Asefi, tha se "kërcënimet dhe propaganda" nuk do të ndikojnë në punën për pasurimin e uraniumit. Ai i bëri thirrje Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore që të veprojë "profesionalisht dhe jo politikisht". "Mendojmë se nesër është ditë e rëndësishme për Agjencinë, është test i madh që do të tregojë se si ajo i mbron anëtarët e vet, reputacionin, identitetin dhe legjitimitetin", tha Asefi.
XS
SM
MD
LG