Ndërlidhjet

MIRANSHAH


Ushtria pakistaneze tha se të paktën 46 militantë talibanë dhe tre ushtarë janë vrarë, në rajonin e Vaziristanit Verior, afër kufirit me Afganistanin. Ushtria ka përdorur artileri dhe helikopterë luftarakë gjatë luftimeve, që filluan pas sulmit të militantëve në pozicionet e sigurisë në këtë rajon.
XS
SM
MD
LG