Ndërlidhjet

DUBAI


Televizioni Al Xhazira ka transmetuar një video kasetë të re të numrit 2 të Al Kaidës, Ayman al-Zavahiri, i cili i ka kritikuar vendet perëndimore për botimin e karikaturave të profetit Muhamed, dhe u ka bërë thirrje muslimanëve që t'i bojkotojnë vendet ku ato janë botuar. Zavahiri ka bërë thirrje gjithashtu që të vazhdohet xhihadi, dhe ka ofruar mbështetje për Lëvizjen palestineze Hamas, e cila është në proces të formimit të qeverisë së re.
XS
SM
MD
LG