Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur e të maskuar me uniforma ushtarake, gjatë natës së kaluar, kanë sulmuar një xhami sunite në Bagdad duke vrarë tre vetë. Policia ka thënë se sulumesit qëlluan këtë xhami, që gjendet në pjesën perëndimore të Bagdadit, dhe kanë luftuar kundër rojtarëve të xhamisë. Është raportuar se 7 vetë janë plagosur. Forcat amerikane ndërhynë për ta ndalur këtë konflikt dhe i tërhoqën të vrarët dhe të plagosurit.
XS
SM
MD
LG