Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Izraelit, Ehud Olmert ka kritikuar Rusinë për takimet e mbajtura me grupin militant palestinez, Hamas. Në një bisedë telefonike me presidentin rus, Vlladimir Putin, Ehud Olmert tha se bisedimet do ta inkurajojnë Hamasin që të mos heqë dorë nga dhuna dhe që të mos e njohë Izraelin.
XS
SM
MD
LG