Ndërlidhjet

HAGË


Milan Babiç, drejtuesi i rebelëve serbë të Kroacisë dhe një nga figurat kyçe në luftërat e viteve '90 në Ballkan ka bërë vetvrasje në qelinë e tij në Hagë.
Babiç ishte dënuar me 13 vjet burg për persekutim të civilëve jo serbë dhe njihet si një nga aleatët kryesorë të Sllobodan Millosheviçit. Gjykata e Hagës për ish Jugosllavinë ka hapur hetimet mbi vdekjen e Babiçit.
XS
SM
MD
LG