Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Rreth 100 militantë janë vrarë gjatë operacioneve ushtarake në zonën kufitare mes Pakistanit dhe Afganistanit gjatë fundjavës, kanë njoftuar zyrtarë pakistanezë të sigurisë.
Operacionet ushtarake vazhdojnë dhe sot, derisa qindra civilë janë shpërngulur si pasojë e luftimeve.
XS
SM
MD
LG