Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kapja e mundshme e Ratko Mlladiçit do pasohet nga një efekt domino në kapjen e të akuzuarve të tjerë nga Gjykata e Hagës, tha Rasim Lajiç, i ngarkuar për bashkëpunim me Gjykatën e Hagës pranë qeverisë serbe.
"Serbia përballet me një mur dhe ne duhet ta heqim këtë pengesë", tha Lajiç duke iu referuar pengesës që sjell mosarrestimi i Mlladiçit për integrimin evro-atlantik të Serbisë.
XS
SM
MD
LG