Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti pakistanez, Pervez Musharaf akuzoi zyrtarët afganë të mbrojtjes dhe të shërbimeve të zbulimit se me akuzat e tyre kundër Pakistanit duan që vendi i tij të duket jo seriozë para partnerëve ndërkombëtarë në luftën kundër terrorizmit.
Zyrtarët afganë kanë akuzuar Pakistanin se nuk po bën sa duhet për pengimin e militantëve që futen në Afganistan.
Komentet e Musharafit nga zyra e presidentit afgan janë cilësuar si jo diplomatike.
Zyrtarët pakistanezë të sigurisë kanë njoftuar se rreth 100 militantë janë vrarë gjatë operacioneve ushtarake në zonën kufitare mes Pakistanit dhe Afganistanit gjatë fundjavës
XS
SM
MD
LG