Ndërlidhjet

NJU JORK


I dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari, sot pritet që në një seancë të mbyllur, të raportojë para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit, për bisedimet në Vjenë dhe për rezultatet e vizitës së tij në Prishtinë e në Beograd. Nesër ai do të qëndrojë në Uashington ku pritet të takohet me zyrtarët e lartë amerikanë dhe me përfaqësues të institucioneve ndërkombëtare financiare.
XS
SM
MD
LG