Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, do të takohet gjatë ditës me Presidentin amerikan, George Bush, dhe me sekretaren e Shtetit, Condoleezza Rice. Njëra nga temat kryesore pritet të jetë çështja e programit bërthamor të Iranit.
Rusia ende nuk e ka bërë të qartë pozicionin e saj në lidhje me lëvizjet e Shteteve të Bashkuara për vendosjen e sanksioneve ndaj Iranit nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG