Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Shefi i Komandës Qendrore të Shteteve të Bashkuara, gjenerali John Abizaid, ka shkuar në Pakistan për bisedime me Presidentin Pervez Musharraf. Vizita e tij bëhet në kohën kur forcat pakistaneze po e vazhdojnë betejën me militantët islamikë në Vaziristanin Verior, afër kufirit me Afganistanin, dhe kur marrëdhëniet e dy aleatëve janë tendosur, pas akuzave reciproke për infiltrimin ndërkufitar të militantëve talibanë dhe atyre të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG