Ndërlidhjet

NIKOZI


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, tha se pavarësia e Kosovës mund ta destabilizojë tërë rajonin e Ballkanit. "Kosova është pjesë e Serbisë dhe Malit të Zi, dhe pavarësimi i saj do t'i destabilizonte të gjitha vendet e Ballkanit", u shpreh ai, pas takimit me ministrin e Jashtëm qipriot, George Iakovu.
Ndërkaq, në lidhje me referendumin e Malit të Zi, Tadiq tha se "Serbia do ta respektojë atë", dhe shfaqi shpresën që "referendumi të mbahet në atmosferë paqësore".
XS
SM
MD
LG