Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kosova ka qenë një nga temat e bisedimeve të mbrëmshme ndërmjet sekretares amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice, dhe ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov. "Shtetet e Bashkuara dhe Rusia theksojnë rëndësinë e përpjekjeve që kjo çështje të zgjidhet përmes bisedimeve", ka thënë zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Shon Mekormak, për të shtuar se ky ishte thelbi i bisedimeve Rice-Lavrov.
"Ata kanë biseduar rreth Hamasit, Nagorni Karabakut, Osetisë Jugore, Gjeorgjisë, Grupit G-8, për Kosovën, e çështje të tjera", tha Mekormak.
XS
SM
MD
LG