Ndërlidhjet

BENARES


Në të gjitha vendet e shenjta të Indisë po vendosen forca të sigurisë, pas sulmeve të djeshme në qytetin e shenjtë indian, Benares, ku u vranë të paktën 20 njerëz dhe u plagosën shumë të tjerë.
Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmet, por zyrtarët e sigurisë thanë se dyshojnë në "terroristët".
Qyteti Benares, një nga më të vjetrit në botë, nga hindusët konsiderohet si Vatikani për katolikët dhe Meka për muslimanët.
XS
SM
MD
LG