Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur kanë depërtuar në një kompani private të sigurimit në Bagdad dhe kanë rrëmbyer më se 50 vetë. Poashtu sot, patrullat e Shteteve të Bashkuara dhe të ato të Irakut kanë zbuluar 24 trupa të pajetë të ekzekutuar në pjesë të ndryshme të kryeqytetit të Irakut. Policia irakiane kumtoi se nga disa shpërthime janë vrarë së paku 6 vetë.
XS
SM
MD
LG