Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur dhe të veshur me uniforma policie, kanë rrëmbyer në lindje të Bagdadit, 50 punëtorë të një kompanie sigurimi. Ndërkaq në perëndim të kryeqytetit, nga shpërthimi i dy bombave të vendosura skaj rrugës, janë vrarë të paktën 2 njerëz dhe plagosur 8 të tjerë.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha sot se 2 ushtarë të saj janë vrarë që nga e marta, gjatë luftimeve në rajonin e Anbarit.
XS
SM
MD
LG