Ndërlidhjet

KATMANDU


Ushtria mbretërore e Nepalit tha se nga një sulm me bombë i kryengritësve maoistë ndaj një pike kontrolli në perëndim të vendit, janë vrarë 3 ushtarë dhe disa të tjerë janë plagosur.
Dhuna në Nepal është shtuar pas tërheqjes së maoistëve nga marrëveshja e armëpushimit në janar. Ata luftojnë për rrëzimin e monarkisë dhe vendosjen e regjimit komunist.
XS
SM
MD
LG