Ndërlidhjet

PRISHTINË


Mandatari për formimin e qeverisë së Kosovës, zoti Agim Çeku në kabinetin e tij do të vazhdojë ta lërë të zbrazët vendin e ministrit për bujqësi, pylltari dhe zhvillim rural, në pritje të vendimit të Listës Serbe për t’u kthyer në institucione. Ai sot takoi liderin e këtij subjekti Oliver Ivanoviq, i cili çmoi faktin që zoti Çeku u ka bërë serbëve ofertë konkrete për kthim në institucione dhe për integrim në shoqërinë kosovare.
XS
SM
MD
LG