Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Bush ka diskutuar me kancelaren gjermane Merkel një numër çështjesh të politikës ndërkombëtare, përfshi programet bërthamore të Iranit dhe fitoren e Hamasit në zgjedhjet e përgjithshme palestineze.
Kriza humanitare në Darfur dhe nevoja për një ndërhyrje më të fuqishme ndërkombëtare atje ishin pjesë e bisedës telefonike mes presidentit amerikan dhe kryeministres gjermane.
XS
SM
MD
LG