Ndërlidhjet

PRAGË


Raste të reja të gripit të shpendëve janë gjetur në pjesë të ndryshme të Evropës.
Në Gjermani virusi, pas zogjve dhe maceve është gjetur dhe në një tjetër tip gjitarësh.
Autoritetet ruse kanë bërë të ditur se raste të reja të gripit të shpendëve janë regjistruar në tetë rajone të reja.
Ndërkaq analizat e laboratorit evropian në Britani të Madhe kanë konfirmuar raste të infektimit me virusin H5N1 dhe në një numër shpendësh të ngordhura në Serbi.
XS
SM
MD
LG