Ndërlidhjet

PRAGË


Bulëza uji dhe thërmijëza akulli duket se janë gjetur në hënën akullnore të planetit Saturn.
Imazhet befasuese janë marrë nga anija kozmike Kasini, një projekt i përbashkët amerikano-evropian. Gjetjet sygjerojnë se mund të ekzistojë një oqean i lëngshëm pas sipërfaqës së akullt të hënës së vogël të planetit Saturn.
XS
SM
MD
LG