Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjeneral Agim Çeku ia ka lëshuar sot komandën e Trupave Mbrojtëse të Kosovës gjeneral lejtnant Sulejman Selimit, në një ceremoninë ku morën pjesë shefi i UNMIK-ut Soren Jessen-Petersen dhe presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu.
Gjeneral Çeku tha se edhe tash, ashtu si më parë, është i gatshëm për t'i shërbyer Kosovës, ndërsa presidenti Sejdiu e quajti TMK-në një nga institucionet më të rëndësishme të Kosovës.
XS
SM
MD
LG