Ndërlidhjet

VARSHAVË


Ligjvënësit polakë i akuzuan autoritetet e Bellorusisë për ushtrim të dhunës kundër kandidatëve të opozitës në prag të zgjedhjeve presidenciale të 19 marsit.
Parlamenti i Polonisë sot miratoi një rezolutë, në të cilën akuzon autoritetet belloruse për "shkelje brutale të ligjeve" dhe shpreh shqetësime të thella për "dhunën, burgosjen dhe frikësimin" e kandidatëve dhe aktivistëve të opozitës.
XS
SM
MD
LG