Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara, Britanisë, Francës, Rusisë dhe Kinës takohen sot për të diskutuar deklaratën që pritet të miratohet nga anëtarët e Këshillit të Sigurimit lidhur me programet bërthamore të Iranit. Pesë vendet e mësipërme janë anëtare të përhershme me të drejtë vetoje në Këshillin e Sigurimit.
Ambasadori amerikan John Bolton ka thënë se Irani "meriton një përgjigjje të ashpër" ose Uashingtoni mund të shohë marrjen e masave të tjera.
XS
SM
MD
LG