Ndërlidhjet

DAMASK


Kreu i grupit militant palestinez Hamas, Khalid Mish'al e cilësoi si "shpallje lufte" planin e qeverisë së Izraelit për finalizimin e kufinjve deri në 2010.
Mish'al i tha agjencisë France Presse në Damask se vendosja e njëanshme e kufinjve me territoret palestineze do t'i mundësojë Izraelit t'i mbajë tokat e palestinezëve dhe kolonitë hebreje.
XS
SM
MD
LG