Ndërlidhjet

BEOGRAD


Agjencitë e lajmeve AP dhe AFP duke iu referuar burimeve nga Beogradi të radios B92 njoftojnë se Sllobodan Millosheviç ka vdekur në qelinë e tij në Hagë.
Ndërkaq AFP-së burime të afërta me qeverinë në Beograd i kanë pohuar se "lajmi është i vërtetë".
Millosheviçi në Hagë përballej me aktakuzat për gjenocid, krime kundër njerëzimit dhe krime lufte.
XS
SM
MD
LG