Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sot shënohet tre vjetori i vrasjes së kryeministrit të Serbisë, Zoran Gjingjiq. Ai ishte një udhëheqës opozitar i cili ka luajtur rol kyç në arrestimin dhe ekstradimin e Sllobodan Millosheviqit në Tribunalin e Hagës.
Gjingjiq qe vrarë afër selisë së qeverisë në Beograd, më 12 mars 2003.
XS
SM
MD
LG