Ndërlidhjet

KANDAHAR


Forcat e sigurisë në Afganistan thonë se ata po kërkojnë katër shqiptarë dhe katër afganë, për të cilët talibanët thonë se i kanë rrëmbyer dje, në pjesën jugore të Afganistanit. "Na vjen keq, por ne morëm vesh se këta shqiptarë janë rrëmbyer", tha sot guvernatori i provincës Kandahar, Haji Assadullah Khalid. Zëdhënësi i talibanëve, Mohammad Yousuf tha se të tetë personat po mbahen peng dhe se ata do të gjykohen nga një gjyq taliban. Ai nuk dha asnjë arsye për këtë rrëmbim.
XS
SM
MD
LG