Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 35 vetë janë vrarë dhe më se 90 janë plagosur nga tri sulme me makina bomba në pjesën shiite të Bagdadit. Raportohet se 10 persona të tjerë janë vrarë në sulmet e tjera të sotme. Kjo ishte njëra nga ditët më të dhunshme në Bagdad gjatë javëve të fundit.
XS
SM
MD
LG