Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot në Bagdad vazhdoi gjykimi i ish liderit të Irakut, Saddam Hussein dhe i shtatë ish bashkëpunëtorëve të tij. Ata akuzohen për vrasjen e 148 vetëve në fshatin Dujail pas një përpjekjeje për atentat kundër Saddam Husseinit në vitin 1982.
XS
SM
MD
LG