Ndërlidhjet

PRAGË


Në Poloni sot është konfirmuar virusi i gripit të shpezëve H5N1. Është thënë se ky virus është gjetur te një mjellmë në kufirin perëndimor të Polonisë me Gjermaninë. Prej vitit 2003 nga gripi i shpezëve në Azi dhe në Lindjen e Mesme kanë vdekur 97 vetë. Në hapësirat e rrezikuara nga ky grip janë eliminuar miliona shpezë.
XS
SM
MD
LG