Ndërlidhjet

SPIN BOLDAK


Tre shqiptarë dhe një gjerman i rrëmbyer nga talibanët janë ekzekutuar, ka bërë të ditur zëdhënësi i talibanëve Muhamed Jusuf, i cili ka shtuar se ekzekutimi është bërë me urdhër të Mulla Omarit, udhëheqësit të talibanëve.
Trupat e katër të vrarëve janë hedhur në rajonin e Kandaharit, kanë bërë të ditur të njëjtat burime. Vrasja e tyre nuk mund të konfirmohet nga burime të pavarura.
Talibanët thanë se tre shqiptarët dhe gjermani ishin spiunë amerikanë.
Të katër punonin për kompaninë gjermane të pastrimit ECOLOG. Kompania nga ana e saj tha se të katër ishin shqiptarë.
XS
SM
MD
LG