Ndërlidhjet

BAGDAD


Kanë vazhduar sulmet në Irak duke shkaktuar së paku katër viktima dhe mbi 30 të plagosur. Në mesin e viktimave ishte dhe një ushtar amerikan.
Në Bagdad policia gjeti dhe trupat e pajetë të katër personave të ekzekutuar. Gjatë 24 orëve të fundit në Bagdad së paku 46 njerëz janë vrarë e mbi 200 janë plagosur.
Presidenti Xhalal Talabani tha se terroristët po përfitonin nga mungesa institucionale, që ka shoqëruar vendin që nga zgjedhjet e para tre muajve.
XS
SM
MD
LG