Ndërlidhjet

MOSKË


Parlamenti i Rusisë do të mblidhet nesër për ta diskutuar rezolutën e përgatitur nga partia Rusia e Bashkuar, me rastin e vdekjes së Sllobodan Millosheviqit, tha zëdhënësi i Dumës, Boris Grizlov. Rezoluta do të përcaktojë qëndrimin e Moskës ndaj figurës së Millosheviqit dhe veprimeve të tij.
XS
SM
MD
LG