Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian tha sot se do të ndajë 17.5 milionë euro për të ndihmuar pastrimin e minave dhe për të gjymtuarit, në Kosovë, Bosnjë-Hercegovinë, Afganistan, Kamboxhia, Burundi dhe Jemen. "Është shumë e rëndësishme të eliminohen pasojat e luftës sa më shpejtë që është e mundur", tha komisionerja për marrëdhënie me Jashtë, Benita Ferrero-Valdner.
XS
SM
MD
LG