Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe Siria po bëjnë përpjekje që ta shtyjnë grupin palestinez Hamas drejt pranimit të planit paqësor për Lindjen e Mesme, tha sot ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov. Këtë deklaratë ai e bëri pas takimit me homologun e tij sirian, Valid Muallem, në Moskë.
XS
SM
MD
LG