Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


15 vendet anëtare të Këshillit të Sigurimit diskutojnë sot mënyrën e reagimit ndaj programeve bërthamore të Iranit. Gjatë takimit të djeshëm të pesë vendeve anëtare të përhershme në këtë këshill nuk u arrit asnjë marrëveshje.
Rusia dhe Kina kundërshtojnë vënjen e sanksioneve ndaj Iranit.
XS
SM
MD
LG