Ndërlidhjet

MOSKË


Minsitrat e energjisë së 8 vendeve më të industrializuara të botës takohen në Moskë për të diskutuar çështjet e energjisë. Në takim do marrin pjesë dhe përfaqësues të Kinës e Indisë, dy nga konsumueset më të mëdha të energjisë në botë, si dhe përfaqësuesit e OPEC-ut, organizatës së vendeve eksportuese të naftës.
XS
SM
MD
LG