Ndërlidhjet

PRISHTINË


Delegacioni i Kosovës sot udhëton për në Vjenë, ku nesër do të takohet me atë të Serbisë, për të vazhduar bisedimet rreth decentralizimit, me ndërmjetësimin e Kombeve të Bashkuara. Ekipi Negociator është takuar para nisjes së delegacionit dhe ka vlerësuar se pala kosovare është e përgatitur mirë, unike dhe i ka përgjigjet adekuate për propozimet e ofruara.
Delegacionin e Kosovës në raundin e dytë e udhëheq kreu i Partisë Demokratike, Hashim Thaçi.
XS
SM
MD
LG