Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mijëra mbështetës të Sllobodan Millosheviqit i kanë bërë sot nderimet e fundit para kufomës së tij, të ekspozuar në Muzeun e Revolucionit në Beograd. "Kam ardhur në mëngjes nga Kosova që ta nderoj për herë të fundit Sllobodanin, dhe po ashtu do të marr pjesë në varrimin e tij", i Radios "Evropa e Lirë" një serb nga Kosova.
Kufoma e Millosheviqit është kthyer dje nga Haga, ku ai po gjykohej për gjenocid, krime të luftës dhe krime kundër njerëzimit.
XS
SM
MD
LG