Ndërlidhjet

PARIS


Qeveria franceze po përgatitet për demonstrata të reja masive kundër ligjit të ri të punës. Organizatat sindikale dhe studentët kanë planifikuar për nesër një demonstratë të përbashkët. Rreth gjysmë milioni njerëz vlerësohet të kenë marrë pjesë në demonstratat e djeshme në Francë, ndërsa më e dhunshmja ishte ajo rreth Universitetit të Sorbonjës.
Si pasojë e dhunës raportohet për dhjetëra policë të lënduar, ndërsa qindra demonstrues janë arrestuar nga forcat e rendit.
XS
SM
MD
LG