Ndërlidhjet

FRANKFURT


Ish-udhëheqësit e njohur të Çekisë dhe Polonisë, Vaslav Havel dhe Leh Valensa, i bënë thirrje komunitetit ndërkombëtar që t'i japë mbështetje të plotë kandidatit opozitar të Bellorusisë, Aleksander Milinkeviq, në zgjedhjet presidenciale që mbahen të dielën.
Në editorialin e gazetës "Frankfurter Algemeine Zeitung", ata thanë se populli i Bellorusisë nuk ka shansa që të vendosë për të ardhmen e vet me presidentin Aleksander Lukashenka.
XS
SM
MD
LG